Jaka wiertarko wkrętarka jest warta uwagi?

Profesjonalna wiertarko wkrętarka może być dostępna w wersji akumulatorowej oraz w wersji sieciowej. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie je poznać, dzięki czemu łatwiej będzie dokonać właściwego wyboru.

Zalety i wady wiertarko-wkrętarki akumulatorowej

Największymi zaletami wkrętaki akumulatorowej jest oczywiście elastyczne i bardzo wygodne użytkowanie. Wiertarki akumulatorowe są niemal idealne do pracy w trudno dostępnych miejscach. Rewelacyjnie sprawdzają się przede wszystkim do pracy na bardzo dużych wysokościach. Dużym plusem tych urządzeń jest także lekkość i łatwa obsługa. Największą wadą jest oczywiście konieczność ładowania. Nawet najlepsze akumulatory mogą rozładować się podczas długotrwałej pracy, przez co przerywa ją w najmniej spodziewanym momencie. Niektóre modele posiadają bardzo niewielką moc, dlatego też nie nadają się do wszystkich zadań.

Zalety i wady wiertarko-wkrętarki sieciowej

Największą zaletą profesjonalne wiertarko-wkrętarki sieciowej jest to, że zawsze gotowa jest do pracy i co najważniejsze może pochwalić się bardzo dużą mocą i zdecydowanie wyższymi momentami obrotowymi. Wadą są oczywiście przewody, które w wielu przypadkach mogą być po prostu za krótkie, przez co konieczne jest skorzystanie z pomocy przedłużacza. Modele sieciowe są zazwyczaj o wiele cięższe od modeli akumulatorowych.