Wiertarka udarowa – nie tylko dla profesjonalistów!

Wiertarka jest jednym z podstawowych narzędzi budowlanych. Nie powinno jej zabraknąć na wyposażeniu nie tylko osób zajmujących się remontami zawodowo, ale i tych, którzy na własną rękę wykonują drobne prace remontowe.

Wiertarki udarowe – jak działają?

Wiertarki wyposażone w opcję udaru przeznaczone są do wiercenia otworów w twardych, problematycznych materiałach. Udar jest niczym innym, jak połączeniem obrotowego ruchu wiertła z ruchem posuwistym, co zwiększa nacisk na przewiercane podłoże.

Do wyboru są wiertarki udarowe zasilane prądem sieciowym, za pomocą kabla, lub też te zasilane akumulatorem.

Jak wybrać wiertarkę udarową?

Osoby, które wykonują prace remontowe na co dzień, powinny skupić się na wyborze modelu uznanej firmy. Wiertarka o dużej mocy i wytrzymałej obudowie lepiej poradzi sobie z wymagającymi pracami budowlanymi. Taki model jest jednak zazwyczaj dość kosztowny.

Amatorzy mogą pozwolić sobie na zakup urządzenia z niższej półki, bowiem spokojnie wytrzyma ono okazjonalne użytkowanie.

Warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model posiada blokadę bezpieczeństwa, której zadaniem będzie wyłączenie wiertarki w przypadku zablokowania wiertła w materiale. Gumowana rączka jest dodatkową zaletą, bowiem stłumi uciążliwe drgania powstające w czasie pracy.