Na co zwrócić uwagę kupując klucz udarowy?

Klucze udarowe dostępne obecnie na rynku różnią się od siebie znacznie i to pod wieloma względami. Klucz udarowy elektryczny zasilany jest przede wszystkim z gniazda zapalniczki lub z akumulatora, natomiast klucz pneumatyczny działa w połączeniu z kompresorem.

Na co zwrócić uwagę kupując klucz udarowy elektryczny?

Przede wszystkim klucz należy kupować z kompletem nasadek. Większość producentów zapewnia dostępność bitów w zestawie od razu z kluczem, ale jeśli w konkretnym przypadku jest inaczej, należy również od razu zakupić końcówki robocze. Ponadto bardzo pomocnym dodatkiem jest odpowiedniej wielkości walizka, która jest szczególnie przydatnym gadżetem w przypadku kluczy amatorskich. Profesjonalne są zwykle odwieszane na specjalnie dorobione uchwyty, żeby nie trzeba było rozłączać zestawu, ale elektryczne klucze udarowe zabierane do samochodu czy choćby przechowywane w garażu warto pakować do walizki, aby nie uszkodzić ich obudowy i ułatwić przenoszenie.

Moment obrotowy – czy jest istotny?

Prędkość obrotowa klucza udarowego jest bardzo istotna, jednak nie należy traktować tego parametru jako najważniejszego przy wybieraniu dla siebie odpowiedniego narzędzia. Przyjmuje się, że im wyższa prędkość obrotowa, tym szybciej można sobie poradzić z wykręcaniem lub wkręcaniem śrub, jednak w rzeczywistości różnice te są naprawdę znikome. Klucz należy dobierać zgodnie z jego ostatecznym przeznaczeniem.