Dlaczego warto stawiać na posadzki żywiczne w biurach

Powierzchnia biurowa stanowi połączenie przestrzeni publicznej z prywatną. Przez biuro każdego dnia mija się wiele osób, jednak tylko takich, które są upoważnione do przebywania w takim miejscu.

W wyborze najodpowiedniejszej posadzki do powierzchni biurowych, jedną z najważniejszych jej cech jest łatwość w utrzymaniu czystości. W burze co dnia jest wiele osób zarówno klientów jak i pracowników. To także miejsce, które często stanowi wizytówkę firmy, zatem przestrzeń obowiązkowo musi być bardzo czysta. Dlatego w powierzchniach biurowych coraz częściej wykorzystywana jest posadzka wykonana z żywicy poliuretanowej lub epoksydowej, bardzo łatwej w czyszczeniu i konserwacji. Dodatkowo takie posadzki żywiczne wyglądają wystarczająco elegancko, by mogły umieszczane być w powierzchniach biurowych. Co ciekawe różne kolory żywicy mogą być ze sobą dowolnie mieszane tworząc bardzo ciekawe wzory i niezwykle nowoczesny design.

Posadzki żywiczne, poza łatwością czyszczenia oraz efektywnym wyglądem, dodatkowo są niezwykle bezpieczne, ze względu na swoje właściwości antypoślizgowe, które na specjalne zlecenie mogą być dodatkowo wzmocnione za pomocą dodatkowych mieszanek. Takie posadzki są bezpieczne niezależnie od tego, w jakim rodzaju obuwia poruszają się po niej ludzie.

Aby jednak posadzka żywiczna mogła zostać wykonana na powierzchni biurowej, pomieszczenie musi spełniać kilka warunków:

– posadzki żywiczne wykonywane są jedynie na podłożu betonowym, jastrychu cementowym lub anhydrytowym;

– podłoże musi być idealnie równe i oczyszczone;

– podłoże musi być zagruntowane specjalistycznym preparatem.

Posadzki żywiczne w budujmy.pl