Gładź szpachlowa – idealnie gładkie ściany

Gładź szpachlowa jest sprawdzonym i bardzo praktycznym produktem budowlanym, który to służy do wygładzania w wielu obiektach ścian wewnętrznych oraz zewnętrznych. Masę szpachlową można położyć na tynk cementowo wapienny oraz wykorzystać do wykończenia płyt gipsowo – kartonowych.

Cena i rodzaje gładzi szpachlowej

Wybór gładzi szpachlowych na rynku jest ogromny. Wyróżnia się gładź:

  • gipsową
  • wapienną
  • cementową
  • polimerową.

Każda z tych gładzi odznacza się innymi właściwościami. W celu uzyskania zadowalającego efekty końcowego należy masę tę dobrać odpowiednio do rodzaju ścian oraz typu pomieszczenia.

W zależności od upodobań można zakupić gładź suchą, którą to należy rozrobić przed położeniem na ścianę z wodą oraz gotową masę, która nadaje się do bezpośredniego użytku. Gładź szpachlowa cena w proszku jest niższa, a co więcej jest ona wydajniejsza. Wybór suchej gładzi jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla naszego portfela.

Czy warto używać gładź szpachlową?

Gładź szpachlowa jest idealnym produktem budowlanym, który warto zastosować na lekko nierównych ścianach. Dzięki tej masie o odpowiedniej konsystencji można zniwelować wszystkie mankamenty na wybranej powierzchni. Dobrze wygładzona po nałożeniu masy ściana jest gładka oraz wygląda bardzo estetycznie.

Na rynku budowlanym dostępne są gładzie bezpyłowe, dzięki którym można znacznie przyspieszyć prace wykończeniowe oraz nie zabrudzić otoczenia.

Dla wnętrz pomieszczeń polecana jest gładź gipsowa. Jest ona prosta do naniesienia, niemniej w celu uzyskania zadowalającego efektu końcowego powierzchnia wymaga odpowiedniego wyszlifowania.

Gładź szpachlowa jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku wykańczania nowych budynków mieszkalnych. Dzięki położeniu odpowiedniej warstwy masy szpachlowej ściany są gładkie i pozbawione wszelkich nierówności.