Jaka chemia budowlana jest najlepsza do okładzin ceramicznych?

Na materiałach i chemii budowlanej nigdy nie warto oszczędzać, tak samo zresztą, jak i na zatrudnieniu doświadczonych fachowców. O trwałości i jakości nowych okładzin z płytek ceramicznych decyduje nie tylko ich montaż, ale właśnie prawidłowy dobór odpowiedniej chemii budowlanej.

Jakie kleje do płytek ceramicznych?

Zamówienie porządnego kleju do płytek ceramicznych nie jest prostym zadaniem. Na półkach sklepowych można znaleźć preparaty wyprodukowane przez krajowe firmy, jak i również przez zagraniczne koncerny. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale cena chemii budowlanej nie zawsze jest najlepszym odzwierciedleniem jakości, dlatego też nie warto nią się sugerować. W pierwszej kolejności warto zwracać uwagę na parametry techniczne danego kleju. Chemia budowlana powinna być idealnie dopasowana do warunków eksploatacji wykładziny ceramicznej. Najbezpieczniej kierować się normami europejskimi PN-EN 12004 i certyfikatami, które obok pozytywnych referencji byłych klientów są najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości i niezawodności.

Na co zwrócić uwagę?

Na dobór kleju duży wpływ ma między innymi miejsce przyklejania okładziny ceramicznej. Jak łatwo się domyślić nie każda chemia budowlana nadawać będzie się na zewnątrz. Warto zwrócić uwagę również na rodzaj i właściwości danego podłoża. Mowa tutaj przede wszystkim o równości i stabilności wybranego podłoża. Dobry fachowiec powinien wziąć pod uwagę również format płytek oraz ich rodzaj. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się klinkier, mozaika, gres, terakota i kamień naturalny. Do każdego z tych materiałów przeznaczona jest nieco inna chemia budowlana.