Czym charakteryzują się ozdobne fugi Atlas Artis?

Fugi ozdobne sprawiają, że posadzka prezentuje się o wiele ciekawiej. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie, które można zastosować wyłącznie wewnątrz budynków. Produkty Atlas Artis wyróżniają się mrozoodpornością, dzięki czemu zaprawa jest w pełni odporna na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy oczekują ponadprzeciętnych parametrów użytkowych.

Wysoka wytrzymałość

Fugi dekoracyjne opisywanej marki produkowane są w oparciu o innowacyjne technologie. To właśnie dzięki temu przez długi lata utrzymują swoją pierwotną formę. Zapewniają estetyczne wykończenie posadzki, a także wyjątkowo mocną przyczepność do brzegów płytek. Fugi są w stu procentach odporne na:

  • mycie przy użyciu środków czyszczących,
  • szorowanie,
  • ścieranie.

Optymalna trwałość sprawia, że fugi ozdobne sprawdzają się nie tylko na ścianach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je pomiędzy płytkami znajdującymi się na podłodze. Posadzki są wyjątkowo narażone na uszkodzenia mechaniczne, czy też zabrudzenia, a więc ważne jest to, aby jakość postawić na pierwszym miejscu.

Niesztampowy wygląd

Brokatowe fugi mogą prezentować się niebanalnie, a jednocześnie efektownie. Nie przytłaczają wnętrza, jednak znacząco urozmaicają wystrój. Produkty Atlas Artis występują w wielu wariantach kolorystycznych, a więc znalezienie koloru pasującego do wnętrza nie będzie żadnym wyzwaniem.

Omawiana zaprawa wykonywana jest z bardzo drobnego kruszywa. Właśnie dlatego charakteryzuje się ona perfekcyjną gładkością. Plusem jest również błyskawiczne zasychanie – zwykle już po upływie doby pomieszczenie może zostać oddane do użytku. Trzeba dodać, że fugi opisywanego producenta wykazują niską nasiąkliwość. Brak podatności na wilgoć zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni, czy też grzybów.