Co dla małej rodziny?

W przypadku niedużej rodziny, na którą składa się małżeństwo i jedno dziecko lub dwie pociechy, wystarczy dom o niewielkim metrażu. Dużo korzystniej jest mieć mniejszy, ale swój własny dom niż mieszkanie o większym metrażu. Kto nie marzy o tym, aby mieć pełną swobodę, prywatność, własny ogródek. Jak najbardziej można pomieścić się i żyć w komfortowych warunkach w przypadku mniejszych wnętrz. Projekty małych domów mogą zostać dostosowane do potrzeb i preferencji domowników, dzięki czemu każdy będzie w pełni zadowolony.

Tanie domy dla małych rodzin – jak wybrać projekty domów małych?

Budowa własnego domu to opcja przeznaczona nie tylko dla osób zamożnych, które dysponują dużą działką. Nic bardziej mylnego. Nie ma też sensu niepotrzebnie przepłacać. Warto poświęcić trochę czasu na określenie swoich rzeczywistych potrzeb, preferencji i możliwości finansowych, na podstawie których dużo łatwiej będzie znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie. W przypadku rodziców z jednym czy dwojgiem dzieci jak najbardziej wystarczy projekt domu do 100 m2. Takich natomiast nie brakuje w ofertach pracowni architektonicznych. Najbardziej praktyczne okazują się wówczas tanie domy, które łatwo jest zagospodarować.

• Przy wyborze projektu domu małego należy mieć na uwadze to, jak została zorganizowana przestrzeń wewnątrz. Przy ograniczonym metrażu liczy się przecież każdy wolny metr kwadratowy.
• Warto mieć na uwadze opinie budujących i oceny na temat danego projektu domu.
• Istotne jest to, jakie zastosowano rozwiązania funkcjonalne. Odpowiednio dobrane sprawią, że nawet mała przestrzeń optycznie będzie sprawiała wrażenie większej.
• Największe możliwości aranżacyjne daje wybór projektu domu z otwartym układem w strefie dziennej.
• Ważną rolę w małych domach odgrywają duże przeszklenia, dzięki którym nie wydają się ciasne, ale sprawiają wrażenie bardziej przestronnych.