Dom parterowy 120m2 wcale nie potrzebuje dużej działki. Sprawdź minimalne wymiary!

Czy do budowy domu parterowego potrzeba sporej działki? Chociaż często można spotkać się z przekonaniem, że takie budynki powinno się wznosić tylko wtedy, gdy ma się duży teren, to jednak wcale nie wymagają one takiego obszaru. Jakie są minimalne wymiary działki, na której można zrealizować rodzinny dom parterowy o metrażu 120m2?

Domy parterowe nie tylko przyciągają uwagę estetycznym wyglądem bryły. Są także komfortowe w codziennym użytkowaniu przez brak schodów, dają nieskrępowany dostęp do ogrodu, a także bardzo często projekt domu parterowego do 120m2 jest tańszy w realizacji niż projekt o tym samym metrażu z użytkowym poddaszem lub piętrem.

Dom parterowy o metrażu 120m2 – hit wśród inwestorów

Wśród dostępnych projektów jednorodzinnych budynków parterowych to właśnie projekty domów parterowych do 120m2 cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów. Takie domy rekomendowane są dla rodzin 2 + 2, ponieważ najczęściej posiadają 3 spore pokoje o metrażu kilkunastu m2 każdy oraz 2 łazienki.

Jednocześnie, dom parterowy 120m2 wcale nie jest kosztowny w realizacji oraz w utrzymaniu, dlatego dodatkowo jest popularny wśród osób skoncentrowanych na oszczędnościach.

Parterowy dom 120m2 – minimalne wymiary działki

Aby zrealizować projekt domu parterowego 120m2, nie trzeba posiadać bardzo dużej działki, dlatego może on również spełnić wymagania tych inwestorów, którzy mają mniejszy teren do dyspozycji.

Rekomendowane wymiary:

  • minimalna długość działki: 25-28 m
  • minimalna szerokość działki: 21-22 m

Dzięki gotowym projektom domów jednorodzinnych można od razu zapoznać się z wymiarami działek potrzebnych do budowy na stronach internetowych biur architektonicznych. W efekcie wybór wymarzonego domu parterowego jest znacznie łatwiejszy, a sam koszt projektu niższy niż tego na zamówienie.

Info: www Domywstylu