Tania energia dla firm z OZE

Inwestując w zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, firma może zacząć pozyskiwać darmową energię z odnawialnego źródła w postaci promieniowania słonecznego, czyli w najbardziej przystępny obecnie sposób. W przypadku fotowoltaiki można mówić nie tylko o korzyściach finansowych, ale też wizerunkowych. Obniżenie rachunków z prąd, niezależność energetyczna, wzrost prestiżu firmy – to tyle niektóre korzyści płynące z energii słonecznej dla klientów biznesowych.

Energia dla firm może być darmowa dzięki fotowoltaice

Promieniowanie słoneczne jest odnawialnym źródłem energii, które można wykorzystać do produkowania darmowego prądu. To z kolei przekłada się na ogromne oszczędności dla przedsiębiorstwa o dużym zapotrzebowaniu energetycznym. Największą zaletą instalacji PV jest obniżenie rachunków za prąd i gwarancja uniezależnienia się energetycznie od dostawcy prądu. Przedsiębiorca przestaje być zależny od wahań cen na rynku energii dla firm i ich nieustannych podwyżek. Tego typu rozwiązanie jest tylko jednorazową inwestycją, która ogranicza się do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej. Z dniem jej uruchomienia zaczynają być generowane oszczędności, a w przeciągu kilku lat następuje całkowity zwrot kosztów początkowych i to z dużą nawiązką. Ponadto przedsiębiorca może skorzystać z różnych metod finansowania – leasing, bezzwrotna dotacja, kredyt preferencyjny.

W jaki jeszcze sposób może skorzystać firma na fotowoltaice?

Jako że latem, gdy nie brakuje słonecznych dni, wydajność instalacji fotowoltaicznej jest bardzo wysoka, przez co mogą zostać wyprodukowane nadwyżki energii elektrycznej. Jednym ze sposobów będzie magazynowanie jej, ale bardziej opłaca się odsprzedać je zakładowi energetycznemu lub po prostu oddać na przechowanie i odebrać w okresie mniejszej sprawności instalacji PV, np. zimą podczas pochmurnych dni. Kolejną zaletą korzystania z odnawialnych źródeł energii jest poprawienie wizerunku firmy. Społeczeństwo postrzega ją jako proekologiczną, szanującą środowisko naturalne. Korzyścią płynącą z montażu instalacji fotowoltaicznej jest również podniesienie wartości nieruchomości.