Co ma znaczenie przy wyborze projektu domu piętrowego?

Funkcjonalność, ergonomia, estetyka czy komfort użytkowania domu uzależnione są przede wszystkim od tego, na podstawie jakiego projektu zostanie wzniesiony budynek. Kluczową kwestią będzie wobec tego wybór odpowiedniego projektu. Kierując się pewnymi zasadami, nie powinno być większych problemów ze znalezieniem tego właściwego.

Domy piętrowe projekt – jak wybrać ten odpowiedni?

Projekty domów piętrowych dostępne są w wielu wariantach, przez co inwestorzy mogą liczyć na szeroki wachlarz wyboru. Pod wieloma względami są do siebie podobne, ale nie brakuje też mniejszych lub większych różnic. Przed zdecydowaniem się na ten konkretny, trzeba dobrze przemyśleć swoją decyzję.

Przy wyborze projektu domu piętrowego trzeba mieć na uwadze wiele kwestii, szczególnie te dotyczące:

• Estetyki,
• Ergonomii,
• Ekonomii;
• Czynników zewnętrznych.

Domy piętrowe projekt ma być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim ergonomiczny. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze projektu na funkcjonalność wnętrz i ich rozplanowanie. Ergonomiczny dom to taki, który pozwala na sprytne wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni. Mile widziane są przeróżne schowki i wielofunkcyjność. Warto wybrać otwartą przestrzeń dzienną, dzięki czemu wnętrza będą sprawiały wrażenie bardziej przestronnych i jednocześnie wpłynie to na komfort użytkowania, gdyż wszystko będzie znajdowało się pod ręką. Praktycznym rozwiązaniem okazuje się być garaż zespolony z budynkiem, bezpośrednio połączony z częścią mieszkalną. Ergonomia przekłada się na komfort i wygodę, dlatego stanowi kluczową kwestię przy wyborze projektu domu. Na uwadze należy mieć konstrukcję budynku i jego bryłę, rodzaj dachu. Im dom ma prostszą i bardziej regularną bryłę, tym można liczyć na mniejsze koszty budowy. Ekonomicznym wyborem będzie dach prosty, dwuspadowy, bez zbędnych ozdobników. Najchętniej wybierane są obecnie projekty dotyczące małych i średnich domów.