Nagrzewanie elektryczne

Nagrzewnice elektryczne są to urządzenia grzewcze, przeznaczone do pobierania energii elektrycznej jako wejściowego źródła mocy i przekształcania tego w energię cieplną do ogrzewania powietrza lub obiektów w określonej przestrzeni. Wszystkie grzejniki elektryczne wykorzystują jeden lub więcej podstawowych mechanizmów wymiany ciepła – mianowicie konwekcję, przewodzenie lub promieniowanie.

Nagrzewnice elektryczne a inne ogrzewacze

Grzejniki elektryczne różnią się od innych typów ogrzewaczy pomieszczeń, których wejściowym źródłem mocy jest paliwo palne (takie jak propan, gaz ziemny, drewno lub nafta) tym, że grzejniki z paliwem palnym wymagają otworu wentylacyjnego do odprowadzania gazów powstających podczas spalania. Konieczność odpowiedniego przewietrzenia tych urządzeń oznacza, że ​​są one z założenia przeznaczone do instalacji na stałe, a nie jako przenośne ogrzewacze do użytku tymczasowego lub przerywanego.

Zalety nagrzewnic elektrycznych

Grzejniki elektryczne ze względu na to, że nie wymagają wywietrznika, są jedynymi niewentylowanymi grzejnikami, które można bezpiecznie stosować w przestrzeniach takich jak dom lub biuro. Generalnie są one bezpieczne w obsłudze, ale należy przedsięwziąć środki ostrożności, aby zmniejszyć ryzyko wybuchu pożaru lub poparzeń w wyniku przypadkowego kontaktu z elementami grzejnymi lub gorącymi powierzchniami grzejnika elektrycznego. Należy zachować ostrożność, aby umieszczać grzejniki z dala od łatwopalnych przedmiotów, takich jak zasłony lub zasłony, chronić dzieci przed kontaktem z grzejnikiem oraz unikać używania grzejników podczas snu lub gdy pomieszczenie jest puste. Na uwagę zasługują również jednostki z termostatami, czujnikami zabezpieczającymi przed przegrzaniem, chłodnymi powierzchniami i wyłącznikami bezpieczeństwa, które wyłączają urządzenie w przypadku jego przewrócenia.